Reklam
Reklam
Reklam
Malatya Haber 44 Objektif Haberciliğin Tek Adresi

İnternet Siteleri Nasıl Şikayet Edilir?

Reklam
İnternet Siteleri Nasıl Şikayet Edilir?

Günlük Yaşantımızda İnternetin Önemi ve Yeri tartışılmaz Bir Hale Geldi. Bu Durum İnternet Kullanıcılarını da Etkiliyor. Zararlı Yazılımlar, Zararlı İçerikler Barındıran ve Kullanıcıların Gizliliğini İhlal Eden İnternet Dünyasının İllegalleri de Gün Geçtikçe Büyüyor. Bununla Mücadele Veren Resmi Kurumlar Olsa da Tam Anlamıyla Kontrol Sağlanamadığı İçin Her gün Yeni Bir Tehditle Karşı Karşıya Kalıyoruz.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) Aracılığıyla Şikayet:
Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) Kullanıcıların İnternet Üzerinde Karşılaştığı Olumsuzlukları Zararlı İçeriklerin Bildirilmesi İçin İhbar Web Uygulamasını Devreye Almıştır. Aşağıda Adresini Verdiğimiz Web Sitesine Girerek Şikayet Etmek İstediğiniz Site Bilgilerini Girdiğiniz Forumu Doldurup Şikayetinizi İletebilirsiniz.

İhbarweb Uygulamasına Giriş İçin TIKLAYINIZ

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) Aracılığıyla Şikayet:
Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM)’ne Bağlı Siber Suçlarla Mücadele Şubelerine İster Online Olarak İsterseniz Bireysel Olarak Şikayetlerinizi İletebilirsiniz. Bunun İçin Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı Bazı E-Posta Hesapları Oluşturup Şikayetleri Mail Üzerinden Siber Suçlarla Mücadele Şubelerinin Sanal Devriye Ekiplerine Gönderebilmektesiniz. Öte Yandan Bireysel Başvurularınızı da Siber Suçlarla Mücadele Şubelerine Giderek İlgili Birimlere Sözlü veya Yazılı Olarakta Yapabilmektesiniz.

Sanal Devriye İhbar Adresleri:
sanaldevriye@egm.gov.tr
siber.onleme.arastirma@egm.gov.tr
siber@egm.gov.tr
siber.sas.sanaldevriye@egm.gov.tr
sibersuclar@ankara.pol.tr

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ