Reklam
Reklam
Reklam
Malatya Haber 44 Objektif Haberciliğin Tek Adresi

Fendoğlu’ndan Almanya’ya Vize Girişimi

Reklam
Fendoğlu’ndan Almanya’ya Vize Girişimi

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Malatya Milletvekili Mehmet Celal Fendoğlu‘nun öncülüğünde, Malatya’nın da içerisinde yer aldığı bölgedeki vatandaşlarımızın IDATA (Almanya vize işlemleri için yetkilendirilmiş kuruluştan) Almanya vize alım sürecinin hızlı bir şekilde gerçekleştirilebilmesi amacı ile Alman Büyükelçiliği temsilcileri Vize Bölüm Başkanı Jög Fürstenau ve Savunma Ateşesi Kurmay Albay Frank Tismer ile Malatya Ticaret ve Sanayi Odası arasında bir toplantı gerçekleştirildi.

Vize İşlemleri Malatyada Yapılmalı:
Toplantıda IADATA vize alımı sürecindeki işlemlerin Malatya’da yapılabilmesi amacı ile Malatya Ticaret ve Sanayi Odası bünyesinde ücretsiz yer tahsisinin yapılması hususu gündeme geldi.

Alman Büyükelçiliği temsilcilerinin Malatya’da IDATA vize işlemlerinin gerçekleştirilebilmesi hususunu olumlu değerlendirdiğinin dile getirildiği toplantıda IDATA yetkilileri ile Büyükelçilik temsilcilerinin bir araya gelerek bu konuda ilerleme kaydetmesi amacı ile yeni bir toplantının yapılması kararı alındı.

Yabancı Turist Sayısı Arttırılmalı:
Almanya Büyükelçiliği temsilcileri Malatya’nın önemli turizm mekânlarını ziyaret ettiler ve Malatya’ya gelen yabancı turist sayısının arttırılabilmesine ilişkin bu temsilcilerle istişare toplantılar yapıldı.

Toplantıda; MHP Malatya Milletvekili Mehmet Celal Fendoğlu; Malatyalı hemşehrilerimizin Almanya’ya gidişlerini daha rahat bir düzenlemeye sokmak ve Malatya’mızda bu vize başvurularının yapılmasını sağlayarak diğer illerden de Malatya’ya gelinerek bu vize işlemlerinin yapılmasını sağlamak için bu toplantıyı gerçekleştirdiklerini ve Malatya’mızın turizm potansiyelini ortaya koyarak ilimizin yabancı turistlere daha iyi tanıtılabilmesi ve Malatya’mıza gelen yabancı turist sayısının artabilmesi amacı ile önemli görüşmeler gerçekleştirdiklerini dile getirdi.

Fendoğlu, Malatya Ticaret ve Sanayi odasının da bu konuda önemli katkılarının olduğunu ve Malatya’mızda yer alan tüm kurum ve kuruluşlar ile özel sektörün Malatya’mızın gelişmesi için el birliğiyle çalıştığını ifade etti.

Milletvekili Olmanın Sorumlulukları:
Malatya’mızın hem ulusal hem de uluslararası arenada hak ettiği değeri alabilmesi için önümüzdeki günlerde de önemli çalışmalar yapılacağını ifade eden Fendoğlu, milletvekili olmanın gerektirdiği sorumlulukları yerine getirebilmek amacıyla gece gündüz çalışacaklarını ve bu konuda katkı sunmak isteyen herkese kapılarının sonuna kadar açık olduğunu ifade etti.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ