Reklam
Reklam
Reklam
Malatya Haber 44 Objektif Haberciliğin Tek Adresi

Mehmet Celal Fendoğlu Kimdir?

Reklam
Mehmet Celal Fendoğlu Kimdir?
  • Kimdir
  • 26 Haziran 2018
  • 1.604 KEZ OKUNDU

Mehmet Celal Fendoğlu 27 Ekim 1961 Malatya Doğumludur. Malatya’nın Battalgazi İlçesine Bağlı Bulgurlu Köyünde Doğmuştur. İlk Orta ve Lise Eğitimini de Malatya da Tamamlamıştır. 1978 Yılına Kadar Malatya da Yaşamını Sürdüren Mehmet Fendoğlu Elazığa Giderek Üniversite Hayatına Başlamıştır Ancak O Yıllarda Malatya Belediye Başkanı Olan Hamit Fendoğlu Evine Gönderilen Bir Bombalı Paketle Şehit Edilmiş, Saldırı da Yengesi Hanife Fendoğlu İle Birlikte Yeğenleri Bozkurt Fendoğlu ve Kürşat Fendoğlu da Şehit Edilmiştir. Bu Hain Saldırının Ardından Mehmet Celal Fendoğlu Elazığda Okuduğu Üniversiteye Ara Vererek Ailesinin Yanına Dönmüştür.

Fendoğlu Ailesinde Zor Yıllar Başlamış ve Bombalı Suikast Sonrasında da Devam Etmiştir.

Bombalı Suikastle Şehit Edilen Hamit Fendoğlu’nun Malatya Belediyesindeki Görevine Mehmet Celal Fendoğlunun Babası İbrahim Fendoğlu Getirilmiştir. 12 Eylül Darbesinde İse Belediye Başkanlığı Görevini Yürüten İbrahim Fendoğluyla Birlikte Mehmet Celal Fendoğlu da Ceza Evine Girmiştir. Üniversite Hayatı Tamamen Sona Eren Fendoğlu 12 Eylül Öncesinde ve Sonrasında Ülkü Ocaklarının Çeşitli Kademelerinde Görevler Almış Faaliyetler Yürütmüştür.

Mehmet Celal Fendoğlu Askerlik Görevini Balıkesir de Tamamlamış Vatani Görevinin Ardından Memleketi Malatya ya Dönerek İş Hayatına Atılmıştır. Malatya da Beymen, Mudo ve Nafnaf Mağazalarını Açmış ve 1994 Yılına Kadar İşletmiştir. 1994 Yılından Bu Yana Turizm Sektöründe Çalışmalarına Devam Etmektedir.

Mehmet Celal Fendoğlu Evli ve 1 Kız Çocuğu Bulunmaktadır. İyi Derecede İngilizce Bilmektedir.

Bağlı Olduğu STK’lar:
Avrupa Malatyalılar Federasyonu Kurucu Üyesi ve Malatya Başkanlığı yapıyorum,
Malatya Beşiktaşlılar Derneği Başkanlığını 1999’dan beri yapmaktayım ve kongre üyesiyim
Avcılık Atıcılık Federasyonu Malatya İl Temsilciği ve Profesyonel Skeet Atıcısıyım,
TÜRSAB Malatya Bölgesi Eski Başkanıyım
ve Bir Çok STK’ya Üyedir.

Mehmet Celal Fendoğlu 24 Haziran 2018 Seçimlerine Milliyetçi Hareket Partisi’nin Malatya 1. Sıra Milletvekili Adayı Olmuş ve Seçilerek Milletvekili Olmuştur.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ