Reklam
Reklam
Reklam
Malatya Haber 44 Objektif Haberciliğin Tek Adresi

16 Yıllık Hasret Bitti MHP’li Vekil Dönemi Başladı

Reklam
16 Yıllık Hasret Bitti MHP’li Vekil Dönemi Başladı

24 Haziran 2018 Günü Yapılan Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği Şeçimlerine Damga Vuran Parti Olarak Tarihe Geçen Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Malatya da da 16 Yıllık Özlemi Bitirerek Meclise Vekil Gönderdi. Seçim Döneminde Malatya da Neredeyse Her Haneye, Her İş Yerine Giderek Yüz Yüze İstişareler Yapan MHP Malatya Milletvekili Adayları ve MHP Malatya İl Teşkilatı Emeklerinin Karşılığını Almış Görülüyor.

En Son 1999 Yılında Yapılan Seçimlerde Meclise 2 Milletvekili Gönderen MHP 3 Yıl Sonra 2002 Yılında Yapılan Seçimlerden Bu Yana Yani 16 Yıldır Mecliste Milliyetçi Hareket Partisi Adına Malatya dan Vekil Gönderilememişti. 24 Haziran da Yapılan Seçimlerde Milliyetçi Hareket Partisinin 1. Sıra Adayı Mehmet Celal Fendoğlu 77 Bin Oyla Milletvekili Oldu ve 16 Yıllık Özlemi Hasreti Bitirdi.

Halkımızın Yararına ne Varsa Elimden Geldiği Kadar Mücadele Edeceğim
Gayri Resmi Sonuçların Netleşmesinin Ardından Malatya da Özellikle Milliyetçi Camia Sokağa Döküldü, MHP İl Teşkilat Binasının Yer Aldığı Kışla Caddesine Malatya’nın Her Yerinden Vatandaşlar Akın Etti. Gecenin İlerleyen Saatlerine Kadar Partililer ve Milliyetçi Ülkücü Vatandaşlar Kutlama Yaptı. Kutlamalar da Mehmet Celal Fendoğlu Yaptığı Açıklamada “Malatya bizim teşkilatta bundan sonra çehresi değişecek. Tüm teşkilatımızın sözcüsü olacağıma söz veriyorum. Doğruluktan haktan kesinlikle ayrılmayacağız. Halkımızın yararına ne varsa elimden geldiği kadar mücadele edeceğim” İfadelerini Kullandı.

İlk Çalışma Köylüye ve Çiftçiye
Öte Yandan Fendoğlu Açıklamalarının Devamında İse; “Seçim sürecinde çiftçilerin ve köylülerin yanında olacağı sözünü verdiğini de hatırlatarak ilk çalışmalarının bu yönde olacağını” Belirtti.

Her An Seçim Olacakmış Gibi Çalıştık
Gayri Resmi Sonuçların Açıklanmasının Ardından MHP Malatya İl Başkanı Ramazan Bülent Avşar Yaptığı Açıklamada; “Göreve Geldiğimiz Günden İtibaren Her An Seçim Olacakmış Gibi Çalıştık ve Hazırlandık” Diyen İl Başkanı Avşar, “Malatya’dan vekiller çıkarabilmek ve Cumhur İttifakının başarılı olması için hiç durmadan çalıştık. Ve bunun emeği olarak Malatya’da 1 milletvekili çıkardık. Gönül isterdi ki milletvekilleri çıkaralım ama buna da şükrediyorum. Emeği geçen herkesi kutluyorum. İl Teşkilatı ve İlçe Teşkilatları olmak üzere bu başarıda emeği geçenlere teşekkür ediyorum” İfadelerini Kullandı.

MHP Malatya Kadın Kollarının Emeği Büyük
Milliyetçi Hareket Partisi Malatya Kadın Kolları da Seçim Sürecinde Adayları Yalnız Bırakmayarak, Mahalle Toplantıları ve Esnaf Ziyaretlerinin Yanı Sıra Basına Verilen Demeçlerle Adaylara Desteğini Sürdürdüğü Belirtildi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ